Forte Danışmanlık & Psikoloji Kayseri

KURUMSAL DANIŞMANLIK

Kurumsal danışmanlık, kurumda çalışanların yaşam kalitesini arttırarak en yüksek verimle çalışmalarını hedefler.  Kurumda çalışanlarının mutluluğunun kurumun satışı ve büyümesi üzerindeki etkisi bazı araştırmalar ile kanıtlanmıştır. Bireyler yalnızca fiziksel ihtiyaçları karşılandığı zaman değil aynı zamanda psikolojik ihtiyaçları karşılandığı zaman işlerinde verim sağlayabilmektedir.  Bu nedenle kurumsal psikolojik danışmanlık ile kurum çalışanlarının bireysel ve kurumsal yaşam dengesini sağlamak hedeflenmektedir. Bu şekilde hem bireysel hem de kurum için verim artışı sağlanır. 

Kurumlar Neden Kurumsal Psikolojik Danışmanlığa İhtiyaç Duyar?

Kurumlar, işe alım sürecinde kurum çalışanının pozisyona uygunluğundan, işe devam eden kurum çalışanlarının ihtiyaçlarının tespit edilmesi ve kurum hedefleri ile ortak noktada buluşmaları için psikolojik kurumsal danışmanlık hizmetine ihtiyaç duyar. Kurumlar için doğru pozisyonda doğru kurum çalışanını bulundurmak ne kadar önemli ise kurum çalışanlarının da potansiyellerini en verimli kullanabilecekleri pozisyonlarda olmaları oldukça önemlidir. Kurum için başarı, kurum çalışanları ve kurum hedefleri ortak olduğu zaman elde edilebilir. Bu nedenle doğru analizler, tespitler ve verimli çalışma şartları uygulanmaktadır. Kurumsal psikolojik danışma hizmeti bu analizleri yaparken doğru uygulama içinde oldukça önemlidir.

Kurumsal Psikolojik Danışmanlık Hangi Konularda Destek Sunar?

Kurumsal psikolojik danışmanlık süreci her kurumun kendi özelinde belirlenir. Genel olarak bu konular; yeterlilik gerektiren konularda bireyler arasında seçme ve değerlendirme, yönetici danışmanlığı, kurumsal gelişmeye yönelik çalışmalar, kurum çalışanlarına danışmanlık hizmeti ve psikometrik test uygulama gibi konularını kapsar.

Kurumsal ihtiyaçlarınız ve talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Forte Danışmanlık Kurumsal Danışmanlık Hizmeti vermektedir

ÜCRETSİZ ÖN GÖRÜŞME BAŞVURU FORMU

ÜCRETSİZ ÖN GÖRÜŞME BAŞVURU FORMU